Wybuch gazu w Białce Tatrzańskiej

2019-11-10

W dniu 7 listopada 2019 roku o godzinie 7:23 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Zakopanem otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z pensjonatów znajdujących się w Białce Tatrzańskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że w pomieszczeniu gastronomicznym budynku mieszkalno - usługowego doszło do wybuchu gazu z wewnętrznej instalacji gazowej zasilanej z podziemnego zbiornika. W chwili zaistnienia zdarzenia w obiekcie znajdowało się 26 osób, które opuściły budynek przed przybyciem na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu ich Zespołom Ratownictwa Medycznego w tym Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, sprawieniu lini gaśniczej oraz wprowadzeniu jej do wnętrza budynku, wykonaniu pomiarów na obecność substancji niebezpiecznych oraz zabezpieczeniu lądowiska i przyjęciu śmigłowca LPR. Łącznie w zdarzeniu poszkodowanych zostało pięć osób z czego trzy zostały zabrane do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział zastępy JRG Zakopane, OSP Białka Tatrzańska, OSP Bukowina Tatrzańska. Ponadto na miejsce przybyli: -ZRM -LPR -Policja -Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska -Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego -Powiatowy Inspektor Pracy -Pogotowie Gazowe -Kierownik rozlewni gazu.
tekst:MacGal

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności