Potrącenie pieszego na ul. Kościuszki

2019-10-18

Dyżurny SKKP otrzymał telefoniczną informację o potrąceniu 6-letniego dziecka w miejscowości Bukowina Tatrzańska na ulicy Kościuszki i zaalarmował naszą jednostkę o 17:55. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP ustalono, że na prostym odcinku drogi samochód osobowy potrącił dziecko, które w chwili przybycia straży pożarnej znajdowało się w karetce, ratownicy medyczni prowadzili czynności medyczne wobec poszkodowanego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz oświetlili teren prowadzonych działań. Po dojeździe na miejsce zastępu JRG dowódca po konsultacji z ratownikami medycznymi ustalił stan potrąconego dziecka (przytomne w kontakcie, otarcia skóry prawej ręki oraz prawej nogi). Ratownicy medyczny zaopatrzyli rany poszkodowanego. Na czas prowadzonych czynności przez Policję strażacy kierowali ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności przez Policję przywrócono ruch uliczny.