Traktor przygniótł mężczyznę

2019-09-27

26 września po godzinie 17  udajemy się do wypadku na Czarną Górę Zagórę gdzie kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus C-360 podczas zjazdu ze stromego wzniesienia, wpadł w poślizg na drodze pokrytej błotem, najechał na skarpę przydrożną i doprowadził do przewrócenia ciągnika. Przewrócony ciągnik przygniótł kierowcę metalowym elementem wyposażenia karoserii. Poszkodowany nie mógł opuścić pojazdu. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył jednocześnie zastęp z OSP Bukowina oraz ZRM. Po wykonaniu rozpoznania, ratownicy ZRM odstąpili od medycznych czynności ratowniczych ze względu na rodzaj poniesionych obrażeń. Teren akcji zabezpieczono parawanem osłaniającym, odłączono akumulator w ciągniku. Ciało mężczyzny pozostało pod przewróconym ciągnikiem do czasu zakończenia  czynności prokuratora. Po zakończeniu działań prokuratora i Policji, strażacy przystąpili do podniesienia przewróconego ciągnika. Teren akcji oświetlono najaśnicami. Do podniesienia traktora wykorzystano poduszki pneumatyczne oraz ciężki ciągnik rolniczy wraz z operatorem, użyczony od sąsiada poszkodowanego mężczyzny. Po ewakuacji ciało mężczyzny przekazano prokuratorowi do dalszych czynności. Następnie strażacy przenieśli ciało do samochodu Zakładu Pogrzebowego.  Po zakończeniu działań, usunięto z drogi rozsypane elementy wyposażenia ciągnika, usunięto plamę z krwi.

tekst:admin2

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności