Wypadek na ul. Kościuszki

2019-09-20

20 września po 3 zawyła syrena. Zgłoszenie dotyczyło wypadku na ul. Kościuszki. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalono że w skutek nadmiernej prędkości doszło do wypadnięcia pojazdu z drogi i uderzenia  w metalowe ogrodzenie posesji. Pojazdem jechało dwóch mężczyzn. W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejscu zdarzenia znajdował się ZRM, który udzielał pomocy poszkodowanym. Obaj mężczyźni znajdowali się poza pojazdem na chodniku. Jeden z nich przytomny, z licznymi ranami ciętymi głowy, oraz ogólnymi potłuczeniami. Drugi uczestnik zdarzenia nieprzytomny, bez kontaktu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM przy zaopatrywaniu poszkodowanych,(zakładanie opatrunków), pomoc w reanimacji. Z chwila przybycia 2 zastępu udzielono pomocy ZRM przy czynnościach związanych z reanimacją ( podawanie sprzętu, podtrzymywanie kroplówki) jednego z poszkodowanych, zamknięcie drogi na czas prowadzonych działań przez służby ratownicze, zebranie dokumentacji. Obaj mężczyźni zostali zabrani do szpitala. Na prośbę koordynatora medycznego będącego na miejscu jeden ze strażaków uczestniczył w transporcie nieprzytomnego poszkodowanego karetką do szpitala. Po zakończonych działaniach droga została zneutralizowana z wycieków płynów technologicznych i uprzątnięta z resztek rozbitego szkła.Pomono starań jeden z poszkodowanych zmarł w szpitalu. Działania zakończono ok godziny 6.

tekst:admin2Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności