Pożar Leśnica ul. Sądel

2019-07-30

W poniedziałek 29.07.2019 r. przed godziną 18:00 na SKKP w Zakopanem wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Leśnica na ul. Sądel, który zapalił najprawdopodobniej . W chwili przybycia pierwszych zastępów zastano pożar otwarty, mocno rozwinięty i obejmował cały budynek mieszkalno-gospodarczym krytym blachą. W wyniku rozpoznania ustalono, że właściciel budynku wraz z inwentarzem zwierzęcym znajdują się obok płonącego budynku. W pierwszej chwili działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek. Z przybywaniem kolejnych zastępów (na miejsce zdarzenia docierają jednostki z powiatu nowotarskiego wraz z JRG Nowy Trag) podano jeden prąd wody do wnętrza budynku przez rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu skontrolowania pomieszczeń (z budynku wyniesiono dwie butle propan butan). Prąd w budynku zostaję odłączony a pogotowie energetyczne wyłącza linie średniego napięcia przebiegająco w bliskim sąsiedztwie na czas prowadzonych działań. Na miejsce docierają kolejne zastępy z gminy Bukowina Tatrzańska i Biały Dunajec. Podano kolejne prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz utworzono punkt czerpania wody na pobliskim potoku w odległości ok 1 km od miejsca pożaru. Zachowano ciągłość w podawaniu wody. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przerzucania i przelewania zgromadzonego siana w części gospodarczej. Na miejsce zdarzenia dociera Z-ca Komendanta Powiatowego, który nadzoruje dogaszanie pożaru i prace rozbiórkowe oraz sporządza dokumentacje. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji zabezpieczył ewakuowane mienie. Działania zakończono po ok 4 godzinach.

Spaleniu uległo:
Całkowicie budynek mieszkalno-gospodarczy wraz z wyposażeniem oraz składowane siano.

Siły i Środki:
GBA-Rt 2,5/16 Mercedes – OSP Szaflary
GBA 3,5/27/4,6 Iveco – OSP Leśnica
GCBA 8/32 Tatra – OSP Leśnica
GCBA 9/50/4 Scania - OSP Bukowina Tatrzańska
GBA-Rt 2/32/200 Man - OSP Bukowina Tatrzańska
GCBA 5/32 Jelcz – OSP Szaflary
GCBA-Rt 5/32 Man – JRG Nowy Targ
GCBA-Rt 4/24 Scania – OSP Gronków
GBA-Rt 3/16 Scania – OSP Białka Tatrzańska
GCBA 11/32 Tatra - OSP Białka Tatrzańska
GBA-Rt 2,5/24/250 Renault – JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 Man - JRG Zakopane
SHD 24 Volvo - JRG Zakopane
GCBA 5,3/37 Kamaz – OSP Gliczarów Górny
GLM 8 Land Rover – OSP Bukowina Tatrzańska
SD 30 Marirus Deutz - OSP Bukowina Tatrzańska
SD 30 Mercedes - OSP Białka Tatrzańska
GCBA 8/32 Tatra – OSP Jurgów
GLBA 0,3/0,8 Tatra – OSP Jurgów
SLOp Toyota Rav4 – KP PSP Zakopane
GCBA 8/32 Tatra – OSP Czarna Góra
GBAM 2,5/16/8 Star – OSP Brzegi
GBA 2,5/16 Mercedes – OSP Czarna Góra Zagóra
1x Radiowóz - KPP Zakopane
1x ZRM - Szpital Powiatowy w Zakopanem

tekst:admin2
foto: 
https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/64762/Pozar_na_Sadlu_aktualizacja_+_zdjecia.html?fbclid=IwAR08JXowCcj1_Jn4W_qfF3_af4sYgmvnhLLhF1WHKknCLR6CErnPj08oECU
http://24tp.pl/n/59840

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności