Pożar sadzy Czarna Góra Zagóra

2019-04-30

 W dniu dzisiejszym wyjeżdżamy już  drugi raz, tym razem do pożaru sadzy w Czarnej Gorze Zagórze. Po dotarciu na miejsce zastano pożar sadzy w budynku mieszkalnym trzy kondygnacyjnym murowanym krytym blachą. W budynku przebywało siedem osób, które samodzielnie opuściły budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej . Na miejscu działał zastęp z OSP Czarna Góra Zagóra, który zabezpieczył teren prowadzonych działań, wygasił palenisko w piecu, sprawił drabinę przenośną do wierzchołka przewodu kominowego. Po dojeździe na miejsce OSP Bukowina Tatrzańska dodatkowo podano prąd proszku gaśniczego do wnętrza przewodu kominowego, przystąpiono do usuwania palących się sadzy z przewodu kominowego za pomocą szczotki kominowej. Podczas prowadzenia działań mających na celu usunięcie sadzy z przewodu kominowego w pomieszczeniu kotłowni dwóch ratowników z OSP Bukowina Tatrzańska pracowało w AODO. Brak możliwości sprawienia drabiny mechanicznej ze względu na znajdujące się przy drodze linie telefoniczne. Po przyjeździe na miejsce zastępu z JRG  skontrolowano budynek miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjną a wykonane pomiary nie wykazały zagrożenia pożarowego oraz obecności tlenku węgla.  Po ugaszeniu i usunięciu palących się sadzy budynek przewietrzono.   3. Uległo zniszczeniu lub spaleniu : brak4. Warunki atmosferyczne : opady deszczu, temp. + 7°C5. Przekazanie miejsca zdarzenia - wnioski i uwagi wynikające z przebiegu działań ratowniczych : Pisemnie właścicielowi, polecono dozorować i przewietrzać budynek. Wydano zakaz użytkowania przewodu kominowego do czasu wystawienia pozytywnego protokołu przez uprawnionego mistrza kominiarskiego. Aktualny protokół dostarczyć do KP PSP Zakopane w terminie 7 dni. 

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności