Wichura

2019-03-11

W związku z silnym wiatrem który miał miejsce a Bukowinie tatrzańskiej w nocy z 10 na 11 marca 2019 nasza jednostka wyjeżdżała do kilku zdarzeń związanych głownie z udrażnianiem drogi.Pierwsze zdarzenie, które wpłynęło dotyczyło zerwanego dachu blokującego całkowicie drogę na ulicy Tatrzańskiej. Do zdarzenie wyjeżdżamy o 2:10. Po dotarciu na miejsce ustalone,że silny wiatr zerwał daszek o wymiarach ok 3x6 m, którym były przykryte składowane deski w okolicach Niebieskiej Doliny. Działania polegały na udrożnieniu drogi i zabezpieczeniu rozwalonej konstrukcji przed kolejnym porwaniem przez wiatr.

Po powrocie do koszar wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące  całkowicie zablokowanej drogi w kierunku Łysej Polany. Podczas dojazdu do zdarzenia podjęto decyzję o wycofaniu się z powodu wciąż bardzo silnych porywów wiatru, który powalał kolejne drzewa. Usunięcie zalegających drzew będzie możliwe dopiero bo ustaniu wiatru. 

Po godzinie 5 wpłynęło zgłoszenie o całkowicie zablokowanej drodze na Wierchu Wysokim ( ul. Leśna), oraz niebezpiecznie zwisającym drzewie nad drogą na ulicy Leśnej. Drzewa znajdowały się na drodze oraz na linii energetycznej. Działania polegały w pierwszej kolejności na uprzątnięciu drzew blokujących drogę. Dyżurnemu zgłoszono konieczność wyłączenia napięcia w celu usunięcia drzew z linii energetycznej. Z powodu braku możliwości wyłączenia linii, konieczne było zaczekać na przyjazd pogotowia energetycznego do miejsca zdarzenie. Działania zakończono po godzinie 9.

 O godzinie 8:05 drugi zastęp podjął działania wraz z OSP Brzegi udrażnianie drogi w kierunku Łysej Polany. Dopiero przed godziną 11 udało się przywrócić ruch.


foto:strażacy OSP Bukowina Tatrzańska
tekst:admin2


Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności