Wichura

2019-03-11

W związku z silnym wiatrem który miał miejsce a Bukowinie tatrzańskiej w nocy z 10 na 11 marca 2019 nasza jednostka wyjeżdżała do kilku zdarzeń związanych głownie z udrażnianiem drogi.Pierwsze zdarzenie, które wpłynęło dotyczyło zerwanego dachu blokującego całkowicie drogę na ulicy Tatrzańskiej. Do zdarzenie wyjeżdżamy o 2:10. Po dotarciu na miejsce ustalone,że silny wiatr zerwał daszek o wymiarach ok 3x6 m, którym były przykryte składowane deski w okolicach Niebieskiej Doliny. Działania polegały na udrożnieniu drogi i zabezpieczeniu rozwalonej konstrukcji przed kolejnym porwaniem przez wiatr.

Po powrocie do koszar wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące  całkowicie zablokowanej drogi w kierunku Łysej Polany. Podczas dojazdu do zdarzenia podjęto decyzję o wycofaniu się z powodu wciąż bardzo silnych porywów wiatru, który powalał kolejne drzewa. Usunięcie zalegających drzew będzie możliwe dopiero bo ustaniu wiatru. 

Po godzinie 5 wpłynęło zgłoszenie o całkowicie zablokowanej drodze na Wierchu Wysokim ( ul. Leśna), oraz niebezpiecznie zwisającym drzewie nad drogą na ulicy Leśnej. Drzewa znajdowały się na drodze oraz na linii energetycznej. Działania polegały w pierwszej kolejności na uprzątnięciu drzew blokujących drogę. Dyżurnemu zgłoszono konieczność wyłączenia napięcia w celu usunięcia drzew z linii energetycznej. Z powodu braku możliwości wyłączenia linii, konieczne było zaczekać na przyjazd pogotowia energetycznego do miejsca zdarzenie. Działania zakończono po godzinie 9.

 O godzinie 8:05 drugi zastęp podjął działania wraz z OSP Brzegi udrażnianie drogi w kierunku Łysej Polany. Dopiero przed godziną 11 udało się przywrócić ruch.
O godzinie 18:05 wyjeżdżamy na prośbę zakładu energetycznego do drzewa powalonego na przewody energetyczne biegnące przez las najbliższy budynek ok 20m. Warunki terenowe nie pozwalają na użycie SD, przez co bezpieczne usunięcie drzew jest niemożliwe - nie podjęto działań.


foto:strażacy OSP Bukowina Tatrzańska
tekst:admin2


Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności