Zderzenie samochodów w Jurgowie

2018-11-10

We wtorek 6.11.2018 r. ok godziny ok godziny 9.30 zostajemy zaalarmowani do wypadku drogowego zderzenie 2 samochodów na obwodnicy Jurgowa. Po dotarciu na miejsce sytuacja przedstawiała się następująco : kierująca samochodem Seat kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem Volkswagen Golf. Łącznie w zdarzeniu brały udział 2 osoby (kierujący pojazdami), które znajdowały się poza pojazdem na poboczu drogi.  W chwili naszego przybycia na miejscu zdarzenia działały już jednostka Jurgów która zabezpieczała miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu ratowniczego i wyłączyła z ruchu jezdnię drogi, wyznaczając objazd przez wieś. Strażacy udzielili pomocy medycznej poszkodowanej kobiecie (lat 29, przytomna, uskarżała się na ból głowy) Nasze działania polegały na pomocy medycznej drugiej osobie poszkodowanej w wypadku mężczyzna lat 23, przytomny, rozcięta warga, rana cięta w okolicy kolana, któremu  jako pierwsza pomocy medycznej udzieliła pielęgniarka ośrodka zdrowia, która założyła opatrunek osłonowy na rozciętą wargę. Następnie ratownicy z OSP Bukowina Tatrzańska założyli kołnierz ortopedyczny, założyli opatrunek osłonowy na ranę kolana, ułożyli poszkodowanego w pozycji siedzącej i przekazano poszkodowanego ZRM. Następnie odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach i zakręcono zawór w butli gazowej w instalacji samochodowej, powstałą plamę z płynów eksploatacyjnych usunięto przy pomocy sorbentu. Strażacy kierowali ruchem drogowym. Uszkodzone samochody oraz szkło i elementy plastikowe zagrażające uczestnikom ruchu drogowego usunięto z jezdni.

tekst:admin2

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności