Wypadek busa na Brzezinach

2018-11-10

W dniu 10 listopada o godzinie 10:29 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Zakopanem otrzymał informację o wypadku dwóch samochodów w rejonie Brzezin na drodze Oswalda Balzera. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku, którego poszkodowanych zostało 9 osób. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią, jedno auto dachowało i znajdowało się na dachu w przydrożnym rowie. Wszystkie osoby podróżujące samochodami opuściły pojazdy o własnych siłach. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, podjęto czynności mające na celu segregację osób poszkodowanych i wyznaczeniu priorytetów ratowniczych. Udzielono pomocy medycznej wszystkim osobom poszkodowanym. Przybyłe na miejsce zdarzenia zespoły ratownictwa medycznego sukcesywnie transportowały poszkodowanych do szpitala w Zakopanem i Nowym Targu. Po zabraniu poszkodowanych z miejsca wypadku Policja podjęła czynności dochodzeniowe badające okoliczności powstania zdarzenia. Po ich zakończeniu strażacy uprzątnęli jezdnię, samochody zostały zabrane przez pomoc drogową, przywrócono całkowicie ruch drogowy. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp GBARt 2,5/24 z JRG PSP w Zakopanem, OSP Murzasichle, OSP Bukowina Tatrzańska, OSP Małe Ciche, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja. 
tekst i zdjęcia : RB  (http://psp.zakopane.pl/wypadek-samochodowy-na-brzezinach-9-os%C3%B3b-poszkodowanych)
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/52464

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności