Poszukiwania 90-letniej kobiety

2018-10-30

W dniu 28.10 do SKKP wpłynęło zgłoszenie o zaginionej kobiety lat 90, która opuściła miejsce zamieszkania i udała się prawdopodobnie w kierunku TPN ulicą Kasprusie.1 dzień poszukiwania działania rozpoczęto Przybyciu na miejsce koncentracji sił i środków, zapoznano zastępy OSP z rysopisem zaginionej oraz przedstawiono inne fakty i ustalenia związane z zachowaniem zaginionej. Do działań wykorzystano quada z JRG Zakopane oraz OSP Olcza. Podczas poszukiwania przy pomocy kamery termowizyjnej natrafiono na aktywną obecność niedźwiedzi 5 szt.  Na polecenie Policji do działań wykorzystano psy ratownicze z OSP GRS Nowy Sącz. Na polecenie Policji o godzinie 4.50 działania przerwano do czasu wschodu słońca.

W działaniach biorą udział:
JRG Zakopane - 3 zastępy
OSP Olcza - 3 zastępy
OSP Kościelisko - 2 zastępy

JRG nr 2 Nowy Sącz - 3 zastępy
OSP GRS Nowy Sącz - 3 zastępy2 dzień poszukiwań 29.10.2018 r.:

Wznowienie poszukiwań godz. 8.15  Do działań zostały zadysponowane : TOPR-1 śmigłowiec oraz ratownicy z dwoma psami. Działania ratowników TOPR polegały na przeszukaniu terenu z pokładu śmigłowca oraz pobliskich terenów przez ratowników z psami. Około godziny 14.00 do działań poszukiwawczych dołączyli ratownicy GPRS z JRG Nowy Sącz z psem. Do działań wykorzystano quada z JRG Zakopane oraz OSP Olcza.W związku z informacją jak wpłynęła do Policji, że kobieta mogła udać się w rejon Morskiego Oka lub Doliny Jaworzynki, zadysponowano naszą jednostkę, która razem z Policją przeszukały wskazany teren . Ok godz. 15:30 poszukiwana kobieta została odnaleziona na dworcu PKS w Nowym Targu (24 km od miejsca zamieszkania).

W działaniach biorą udział:
OSP Dzianisz Górny - 1 zastęp
OSP Olcza - 3 zastępy
JRG Zakopane - 5 zastępów
OSP Bukowina Tatrzańska - 1 zastęp
OSP Murzasichle - 1 zastęp
OSP Małe Ciche - 1 zastęp
JRG nr 2 Nowy Sącz - 3 zastępy


tekst:admin2

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności