Zderzenie 2 samochodów w Jurgowie

2018-06-16

W sobotę 16.06.2018 r. po godzinie 9:30 zostajemy zadysponowani do zderzenia 2 pojazdów w Jurgowie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia przez nasza jednostkę na miejscu znajdowało się już pogotowie ratunkowe (jeden zespół) oraz Policja (jeden radiowóz). Zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych na prostym odcinku drogi. Podczas wykonywania manewru skrętu przez jeden z pojazdów uderzył w drugi w lewy bok. W wyniku zderzenia jeden samochód zatrzymał się w przydrożnym rowie a drugi pozostał na jezdni.  Ratownicy medyczni udzielali pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Samochodami podróżowało łącznie pięć osób w tym jedno dziecko w wieku 8 lat. Wszystkie osoby znajdowały się poza autami. Cztery osoby poszkodowane w tym również dziecko z lekkimi obrażeniami, przytomne. (zadrapania kończyn górnych oraz twarzy). Jedna osoba poszkodowana z podejrzeniem urazu kręgosłupa, przytomna znajdowała się w karetce. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań ratowniczych poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych i rozstawieniu pachołków ostrzegawczych. W pojazdach odłączono akumulatory, wyznaczono dwóch strażaków do kierowania ruchem drogowym( ruch wahadłowy). Na miejsce zdarzenia dojechały dwie dodatkowe karetki. Po wykonaniu podstawowych czynności medycznych na miejscu wypadku przez ratowników medycznych wszystkie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w celu dokonania szczegółowych badań lekarskich. Po zakończeniu czynności przez Policję samochody biorące udział w zdarzeniu zostały usunięte po za jezdnię. Droga została uprzątnięta z kawałków rozbitej karoserii, szkła oraz rozlanych płynów technologicznych.
tekst:admin2

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności