Pożar traw Wierch Kurucowy

2018-04-09

Wystarczyło kilka cieplejszych dni, a strażacy w Polsce już wielokrotnie wyjeżdżali do gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków. Wiele się o tym mówi, ale niestety złe praktyki powtarzają się z roku na rok. Nie pomagają kierowane do ludzi apele mówiące, że wypalanie suchej roślinności jest niezgodne z prawem i szkodzi środowisku, a właściciele dopuszczający się takich praktyk mogą stracić prawo do dopłat unijnych.
W poniedziałek o godzinie 15 nasza jednostka wyjechała do pożaru traw na Wierchu Kurucowym. Do zdarzenia wyjeżdżamy GBA-Rt Man. Po dotarciu na miejsce zastano pożar traw na powierzchni ok 1 hektara.  Ogień po drodze strawił 5 ostrewek oraz rosnące zarośla i drzewa. W celu ugaszenia palących się pozostałości drzewa użyto szybkiego natarcia z samochody MAn . Trawę ugaszono przy pomocy tłumic.
tekst:admin2
foto: Jakub Bukowski

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności