Zabezpieczenie BUKOVINA World Snow Polo Masters 2018

2018-01-21

W dniach 19 i 20 stycznia nasza jednostka zabezpieczała międzynarodowe rozgrywki polo na śniegu w ramach elitarnych zawodów BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018. Na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, w malowniczej scenerii Resortu BUKOVINA o zwycięstwo walczyli zawodnicy z Austrii, Węgier, Szwajcarii, USA, Czech, Słowacji, Holandii. W turnieju nie zabraknie również polskiej ekipy. 
Polo to jedna z najstarszych zespołowych dyscyplin sportowych. W Polsce uprawiana do tej pory rzadko, z roku na rok przyciąga do Bukowiny Tatrzańskiej coraz więcej kibiców i ciekawskich. Zwana grą królów i królową gier nie bez powodu. To porywające widowisko pełne emocji i klasy, którego istotą jest połączenie umiejętności jazdy konnej, ze sprawnością rozgrywania piłki. Celem zawodników jest wbicie piłki do bramki przeciwnika przy pomocy długiego kija zwanego malletem. Gra wymaga precyzji i najwyższych umiejętności jazdy konnej, gdyż jest bardzo dynamiczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Być może m.in. z tych powodów, grywał w nią sam Aleksander Macedoński. 

tekst:admin2
foto:https://www.facebook.com/pg/MarzenaWorwaPhotography/photos/?tab=album&album_id=1959203431000280

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności