Pożar samochodu osobowego

2017-11-20

18 listopada ok godziny 9:30 zostajemy zadysponowani do pożaru samochodu osobowego na Włosienicy, a więc w górnej części drogi prowadzącej  do Morskiego Oka. W chwili przybycia zastępu straży pożarnej samochód osobowy całkowicie objęty pożarem. Dwie osoby podróżujące pojazdem opuściły go samodzielnie przed przybyciem naszej jednostki i zaczęli gasić samochód gaśnicami. Ogień był tak duży, że gaśnice nie pomogły. W ruch poszły łopaty ze śniegiem. Działania naszej jednostki polegały na podaniu jednego prąd piany ciężkiej w natarciu na palący się pojazd, zabezpieczono miejsce prowadzonych działań poprzez rozstawienie taśmy ostrzegawczej. Po ugaszeniu pożaru, przelano wodą wrak samochodu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia JRG Zakopane, Dowódca  polecił strażakom  skontrolować pojazd kamerą termowizyjną która wykazała brak zagrożenia pożarowego. Przy pomocy wyciągarki usunięto samochód z drogi (szlaku turystycznego) na pobocze udrożniając przejazd a także ruch turystyczny. 

foto:Ochotniacza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej/facebook
https://www.facebook.com/OSPBukowinaTatrzanska/posts/2034275616841534
https://www.facebook.com/OSPBukowinaTatrzanska/videos/2034276666841429/?hc_ref=ART7KhytdJQ95D7RYmqg9tpGGjO1GmdiztTGwpxNlBZbYTkdlK7hbQh30J0nvn3ZFkA

tekst:admin2

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności