Zderzenie 3 samochodów

2017-09-10

W sobotę 9 września ok godziny 13 zostajemy zadysponowani do zderzenia 3 samochodów w rejonie ronda na Wierch Porońc u(400 m od ronda w kierunku Zakopanego)  samochodem GBA-Rt Man.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono że na prostym odcinku drogi doszło do kolizji trzech samochodów osobowych w wyniku którego poszkodowane zostały trzy osoby w tym 10 letnie dziecko. Wszystkie osoby przytomnie. Dwie osoby uskarżały się na ból w odcinku kręgosłupa szyjnego a jedna na ból kolana w lewej nodze. Pomocy medycznej osobom udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia równocześnie z naszą jednostką. Działania naszego zastępu polegały na: 
-zabezpieczeniu miejsca prowadzony działań poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną a także rozstawieniu pachołków ostrzegawczych. 
-odłączeniu akumulatory w pojazdach
-  do kierowanie ruchem drogowym (ruch wahadłowy).
-  uprzątnięciu(pozamiatanie) jezdni z kawałków rozbitego szkła oraz karoserii
- usunięciu plamy rozlanych płynów technologicznych oraz paliwa.

Samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane z drogi przez pomoc drogową. Przywrócono całkowicie ruch drogowy. Po ok godzinie powrócono do koszar. Działania prowadzono z OSP Murzasichle oraz JRG Zakopane
tekst:admin
foto:Paweł Budz 

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności