Wypadek drogowy w Brzegach

2017-02-28

W dniu 25 lutego o godzinie 13.20 udaliśmy się do wypadku samochodu osobowego w miejscowości brzegi. Po przybyciu na miejsce stwierdzono że kierujący samochodem Ford Transit pod wpływem alkoholu mężczyzna uderzył w stojący na przydomowym parkingu samochód osobowy marki Audi A3 który w wyniku czołowego zderzenia został przesunięty i wepchnięty w przydomowe pomieszczenie gospodarcze niszcząc drewnianą ścianę i powodując jego częściowe zawalenie. W chwili przybycia naszego następu na miejsce zdarzenia kierujący znajdował się poza pojazdem, był przytomny i uskarżał się na ból klatki piersiowej i miednicy. Nasze działania polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego, następnie udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu poprzez stabilizację głowy za pomocą kołnierza szyjnego regulowanego, umieszczenie poszkodowanego na desce ortopedycznej oraz udzielenie wsparcia psychicznego,wygrodzenie miejsca taśmą ostrzegawczą i odłączenie w uszkodzonych pojazdach akumulatorów. Poszkodowanego przekazano ZRM. Przybyły na miejsce zastęp z JGR Zakopane przejął kierowanie działaniami ratowniczymi poprzez podtrzymanie dotychczasowych decyzji,  następnie polecono zabezpieczenie poprzez podparcie drewnianą belką uszkodzonej konstrukcji ściany oraz sufitu w pomieszczeniu gospodarczym.Na potrzeby Policji za pomocą wyciągarki samochodowej wyciągnięto pojazd z uszkodzonej wiaty gospodarczej. Posprzątano drogę z rozbitych elementów pojazdów i zneutralizowanie wycieków płynów technologicznych. Działania zakończono o godzinie 15:10

Siły i środki :
GBA-Rt 2/32/200 Man - OSP Bukowina Tatrzańska
GBA-Rt 2,5/24/250 Renault - JRG Zakopane
Karetka pogogotowia - ZRM Szpital Powiatowy 
2x radiowóz - KPP Zakopane
Autolaweta- Misiniec


tekst:admin2
źródła:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/37877
http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/49544/Nietypowy_wypadek_samochodowy_w_Brzegach_zdjecia.html

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności