Pożar sadzy na Wierchu Buńdowym

2017-01-18

W ostatnim czasie odnotowaliśmy kolejny już pożar sadzy. W dniu 18.01.2017 r. wyjeżdżaliśmy na Wierch Buńdowy do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalno-gospodarczym. Działania polegały na  wyniesieniu żaru z pieca,  przygotowaniu dostępu do komina za pomocą  drabiny mechanicznej, użyciu szczotki kominowej do udrożnienie komina i ugaszenia pożaru. Dodatkowo w porozumieniu z właścicielem zdemontowano metalowe kolano łączące piec kaflowy z przewodem kominowym. Skontrolowano pomieszczenie w którym znajdował się piec kaflowy, miernikiem wielogazowym (nie stwierdzono obecności tlenku węgla). Skontrolowano kamerą termowizyjną, wszystkie dostępne pomieszczenia przez które przechodzi przewód kominowy(jedno z pomieszczeń było zamknięte, właściciel pomieszczenia przebywał w nieznanym miejscu, pomieszczenie skontrolowano wizualnie przez okno, nie stwierdzono oznak zadymienia lub zaistnienia pożaru). Polecono przewietrzyć pomieszczenia i kontrolować budynek.Wydano zakaz użytkowania przewodu kominowego do czasu dopuszczenia przewodu kominowego do użytkowania przez uprawnionego kominiarza. Polecono dostarczyć do KP PSP w Zakopanem aktualny i pozytywny protokół z przeglądu przewodu kominowego w terminie do 7 dni.Polecono kontrolować budynek. 

Siły i środki:
GBA-Rt 2/32/200 Man - OSP Bukowina Tatrzańska
SD 30 Magirus Deutz - OSP Bukowina Tatrzańska
GBA-Rt 2,5/24/250 Renault - JRG Zakopane

tekst:admin2

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności