Pożar domku letniskowego

2017-01-10

W dniu 6.01.2017 r. o godzinie 18 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru domku letniskowego w Gliczarowie Dolnym. Budynek o konstrukcji drewnianej, położony w trudnym górskim terenie bez dostępu drogi utwardzonej, nie podłączony do sieci energetycznej. Do budynku prowadziła polna droga, nie objęta zimowym utrzymaniem. Po przybyciu pierwszego zastępu z OSP Gliczarów Dolny zastano budynek całkowicie objęty był ogniem. Podano dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt, jednocześnie informując innym jednostką drogę dojazdu do miejsca zdarzenia. Wykonano linię zasilającą z samochodów, które pozostały w dalszej odległości od miejsca pożaru. Wykorzystując studnię zlokalizowaną obok miejsca pożaru sporządzono punkt czerpania wody. Spalone elementy konstrukcji budynku rozebrano, dodatkowo dla bezpieczeństwa wyburzono konstrukcję komina w budynku.  Budynek uległ całkowitemu spaleniu. na miejsce przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zakopanem mł. bryg. Grzegorz Worwa 

Siły i środki:
GBAM 2,5/16/8 Star - OSP Gliczarów Górny;
GBA 3,5/27/4,6 IVECO - OSP Leśnica;
GBA 2,2/16  - STAR 266  - OSP Gliczarów Dolny; 
GCBA -Rt 4/32/400 MERCEDES - OSP Biały Dunajec;
GCBA 6/32 Jelcz - OSP Biały Dunajec;
GBA-Rt 2,5/24/250 Renault - JRG Zakopane;
SLOp Toyota - KP PSP Zakopane;
GCBA 8/32 TATRA - OSP Leśnica;
GCBA 9/50/4 SCANIA - OSP Bukowina Tatrzańska;
Policja - KPP Zakopane
tekst:admin2

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności