Nowy Komendant Gminny Straży Pożarnej

2016-04-25

W dniu 24.04.2016 r. w Czarnej Górze odbył się XI zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Bukowinie Tatrzańskiej, na którym wybrano nowego Komendanta Gminnego.

W zjeździe brali udział przedstawiciele zarządów OSP z terenu gminy, oraz zaproszeni goście, nadbrygadier Józef Galica, brygadier Stanisław Galica-komendant Powiatowy PSP w Zakopanem, wójt gminy Bukowina Tatrzańska mgr inż Stanisław Łukaszczyk wraz z przedstawicielami samorządu, przewodniczącym rady gminy Władysławem Piszczkiem wraz z radnymi między innymi sekretarzem gminy mgr inż. arch. Marianem Mikołajczykiem.

Złożono podziękowania dla zasłużonych strażaków i pracowników gminy. udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi, po czym wybrano  nowy, który swoja służbe będzie pełnił przez najbliższe 5 lat. Z funkcji Komendatna Gminnego zrezygnował dh Andrzej Budz z Białki tatrzańskiej. Na jego miejsce powołano dh Edwarda Pająka z OSP Leśnica Groń. Oprócz tego wybrano członków zarządu gminnego oraz delegatów na powiatowy zjazd ZOSPRP.

źródło:bialka24.pl