Upamiętnienie przez strażaków OSP 1050 rocznicy Chrztu Polski.

2016-04-15

W odpowiedz na zaproszenie Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej pomimo niesprzyjającej i deszczowej aurze druhowie z naszej jednostki  jak większość jednostek w Polsce, uczciliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski, rozpalając watrę przy sośnie na Wierchu Przeddomiańskim.
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich strażaków członków ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych do przystąpienia do wspólnego ogólnopolskiego przedsięwzięcia Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Wspólna inicjatywa ma na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski i objęta została patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia - Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków.
Głównym założeniem wspólnej inicjatywy jest przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 (zgodnie z mapą i instrukcją zamieszczoną poniżej) ognisk w całym kraju, które rozpocznie zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie.

tekst:admin2

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności