Letnia Olimpiada Sportowo-Pożarnicza OSP

2015-09-17

W dniach 12-13 września odbyła się Letnia Olimpiada Sportowo-Pożarnicza OSP.

Na Arenie Narciarskiej Homole w Jaworkach nie zabrakło Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukowiny Tatrzańskiej którą reprezentowali: Budz Jan, Chowaniec Andrzej, Michalik Marcin, Ludwiczak Maciej, Mrowca Bartłomiej, Bieniek Maciej, Galica Jacek I Galica Maciej. Na starcie stanęło 60 pięcioosobowych drużyn strażackich z całej Polski.

 Konkurencje nie były do końca znane ,więc strażacy nie wiedzieli co ich czeka. W ciągu dwóch dni, bez wcześniejszych eliminacji, 5-osobowe drużyny strażackie na arenie sportowej miały do pokonania różnego rodzaju przeszkody i zadania do zaliczenia m.in. bieg po równoważni ruchomej i stałej, przeciąganie opony z ciągnika, przejście przez tunel, bieg pomiędzy tyczkami lub przez płotki z osobą poszkodowaną na desce ratunkowej, bieg z aparatami powietrznymi, wężami ssawnymi lub innymi rekwizytami, przejście przez ściankę, przemieszczanie 15 – 20 kg worków z piaskiem, pojemników z wodą oraz opony z ciągnika, , bieg pod górę schodami terenowymi które liczyły 102 stopnie, podawanie wiadrami wody napełnianej ze zbiornika, budowa linii ssawnej, rozwijanie i zwijanie węża w krąg, wyjście i zejście po drabinie.

Oceniane były drużyny druhów, druhen i zespoły mieszane.

PONADTO W DRUGI DZIEŃ ZAWODÓW ZOSTAŁY OGŁOSZONE WYNIKI PLEBISCYTU NA NAJLEPSZĄ JEDNOSTKĘ OSP ,W KTÓRYM ZWYCIĘŻYŁA NASZA JEDNOSTKA!!!

Plebiscyt organizował portal góral-info a wyniki pierwszych trzech miejsc przedstawiają się następująco:

Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu na Extra OSP Podhala, Orawy, Spisza i Pienin została OSP Bukowina Tatrzańska (45,2%). Drugie miejsce zajęła OSP Białka Tatrzańska (38,3%). Za nią uplasowała się OSP Podsarnie - Gmina Raba Wyżna (5,9%). Łącznie w plebiscycie wzięło udział 139 jednostek OSP.

 

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności