Pożar na Wierchu Kurucowym

2015-07-27

W niedzielę 26 lipca około godziny 11 wybuch pożar na I piętrze w budynku mieszkalnym. Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej natychmiast po otrzymaniu informacji o pożarze zadysponowało do pożaru OSP Bukowina Tatrzańska. Nasz strażak, sąsiad wraz z bratem  przybyli na miejsce niemal natychmiast i niezwłocznie przy użyciu posiadanych w domu węży podjęli działania. Strażak gasił płomienie i jednocześnie starał się nie dopuścić do zajęcia się kolejnych kondygnacji budynku oczekując na przyjazd OSP. Po przytłumieniu pożaru dojechali już strażacy z OSP Bukowina Tatrzańska (samochód Scania o pojemności 9000 l ), oraz samochód drabina (Magirus-Deutz). Pierwsza rota przy użyciu aparatów ochrony górnych dróg oddechowych weszła do budynku i od środka zaczęli ugaszać pożar.  Zahamowano rozwój pożaru. Po chwili na miejsce zaczęły dojeżdżać kolejne jednostki tj.: JRG Zakopane, OSP Białka Tatrzańska, OSP Leśnica -Groń, OSP Stasikówka, OSP Jurgów, OSP Rzepiska, OSP Czarna Góra , oraz Pogotowie Ratunkowe, które zabrało słabnącego i przytrutego dymem właściciela budynku  (przepraszamy, jeżeli kogoś pominęliśmy). Trwała walka z ogniem, dzięki ogromnej determinacji i poświęceniu strażaków, ale także sąsiadów pożar udało się opanować i nie dopuścić do dalszych zniszczeń. Ogromną rolę przy opanowaniu pożaru miały sprawne hydranty obok palącego się budynku dzięki którym cały czas był dostęp do wody przeciwpożarowej. Po zakończonych działaniach gaśniczych zajęto się porządkowaniem już dogaszonego pogorzeliska i pomaganiem poszkodowanym mieszkańcom domu. 


Wszystkim jednostkom, które brały udział w dzisiejszej akcji serdecznie dziękujemy, a szczególne podziękowania dla Druha Roberta i Druhów którzy mimo południowej pory poświęcili swój czas, przerwali niedzielny odpoczynek i pomagali nam tak długo jak tylko mogli i zostali na miejscu nawet kiedy ogień został już ugaszony.


tekst.:admin2
foto: Tygodnik Podhalanski, zasoby własne 

Galeria zdjęć

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności