Święto Niepodległości w Bukowinie Tatrzańskiej

2012-11-11

Dziś 11-go listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia 94 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Tym razem zgromadziliśmy się w raz z MDP na wspólnej modlitwie w naszym kościele o godz. 11:00. Na mszy św. oprócz nas przybyli również przedstawiciele z pocztami sztandarowymi Związku Podhalan oddział w Bukowinie T., sztandar Zespołu Szkół i Gimnazjum w Bukowinie Tatrz. oraz sztandar Krucjaty Wyzwolenia. Na mszę licznie przybyli również Harcerze i Zuchy ze szkoły w Bukowinie T.

Po Mszy św. o godz. 12:00 uroczyście przemaszerowaliśmy z kapelą góralską na Cmentarz aby złożyć wiązanki na grobach żołnierzy którzy walczyli  za naszą wolność.

Tekst: Admin.

Inne aktualności

« Wszystkie aktualności