Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2009

2009-05-04

W dniu 4 maja na placu Jana Matejki w Krakowie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2009, których organizatorami byli Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz Prezes ZOW ZOSP RP. W uroczystości wzięli udział m.in. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Zbigniew Sosnowski, Komendant Główny PSP nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP prof. Marek Trombski,  Małopolscy Parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych, a także Szefowie i przedstawiciele Policji, Straży Granicznej i Wojska Polskiego oraz funkcjonariusze PSP i druhowie OSP.  Strażackie święto zostało uświetnione poprzez obecność Kompanii Honorowej Policji oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Obchody zakończono defiladą pododdziałów i przemarszem pocztów sztandarowych oraz uroczystą mszą świętą odprawioną w Bazylice Św. Floriana przez Jego Eminencję księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Na tą okoliczność sprowadzono z Katedry Wawelskiej relikwiarz z głową Św. Floriana.

Źródło: KW PSP w Krakowie.

Z dumą możemy potwierdzić, że w uroczystościach brali udział również nasi druhowie oraz nasz historyczny pojazd Dodge. Na mszę świętą z Pałacu Biskupiego przywieziono w naszej asyście relikwiarz naszego patrona św. Floriana.

Dziękujemy fotografowi diecezji Panu Tadeuszowi Warczakowi za udostępnienie zdjęć.