Ostanie pożegnanie Komendanta OSP Bukowina Tatrzańska st.ognio. Stanisława Kuchty

2009-03-20

Nabożeństwo celebrowali: Kapelan Małopolskich Strażaków - st. kpt. Władysława Kulika, Kapelan Strażaków Gminy Bukowina Tatrzańska - ks. Stanisław Łomnicki i proboszcz Władysław Pasternak.

W uroczystościach żałobnych uczestniczyli również:
- str. bryg. Józef Galica - zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie
- str. bryg. Stanisław Galica - zastępca Powiatowego Komendanta PSP w Nowym Targu
- druch Czesław Kosiba - członek prezydium Zarządu Głównego ZOSP Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie

Bezpośrednio po uroczystościach w kościele trumna zmarłego st.ogniomistrza Stanisława Kuchty, w asyście Kompanii Honorowej z naszej jednostki i pocztów sztandarowych, została przewieziona na Dodge-y na cmentarz parafialny, gdzie odbyła się ceremonia pogrzebowa. Przy dźwięku syren strażackich złożono trumnę do grobu.

Zdjęcia: Sawala Marcin